IT Zprávy

21.9.
Největší upgrade v historii Etherea – The Merge

The Merge, neboli sloučení, je nejvýznamnější upgrade v historii Etherea. Sloučení představuje spojení stávající exekuční vrstvy Etherea (Mainnet, který dnes používáme) s jeho novou konsensuální vrstvou proof-of-stake, Beacon Chainem. Eliminuje potřebu energeticky náročné těžby a místo toho zajišťuje síť pomocí vsazeného ETH.

15.8.
Rozhovor s Petrem Ondrášem z firmy Asus

Pro naše zákazníky nám Petr Ondráš, zástupce společnosti Asus, odpověděl na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

2.8.
Sítě v roce 2022: Wi-Fi 6(E), rychlý Ethernet a cloudová správa

Počítačové sítě jsou dnes ve své drátové či pevné podobě nedílnou součástí výbavy drtivé většiny institucí, podniků i domácností. Doprovázejí nás všude, ve dne, v noci, v interiéru, v exteriéru, na každém kroku. A naše nároky na ně vzhledem ke stále intenzivnějšímu využívání nejrůznějších technologií neustále rostou.

20.7.
Bull market, Bear market

Ať už se pohybujete ve světě ekonomiky, akcií či kryptoměn, tak jste se s největší pravděpodobností už setkali s mnoha cizími slovy, které do těchto sektorů neodmyslitelně patří, avšak ne všechny z nich jsou mezi širší veřejností známé. Existují však dvě investiční fráze, které by měly být známější: býčí (bull market) a medvědí trhy (bear market). I když se oba používají k popisu toho, jak si trhy vedou, jsou to úplně jiná zvířata, pokud jde o dopad, který mohou mít na vaše portfolio a investiční rozhodnutí, která činíte.

16.6.
Rozhovor s Janem Márou z firmy Armor s.r.o.

Pro naše zákazníky nám Jan Mára, zástupce společnosti Armor, odpověděl na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

2.6.
Tiskárny a multifunkce v době post-covidové

S jednoúčelovými i více univerzálními multifunkčními tiskovými zařízeními se setkáváme dnes a denně. Většina firem jich má hned několik a zcela běžné jsou i v domácnostech. Pojďme se proto společně podívat na vývoj v této oblasti, protože ačkoli se může na první pohled zdát, že zařízení jako tiskárny se nemají příliš kam vyvíjet, opak je pravdou.

3.5.
Notebooky pro školáky a studenty

Zorientovat se v široké nabídce přenosných počítačů nemusí být pro rodiče ani samotné žáky a studenty vůbec snadné. Výběr je obrovský a vlastnosti i ceny značně rozdílné.

14.4.
Rozhovor s Tomášem Hrubošem z firmy iGet

Pro naše zákazníky nám Tomáš Hruboš, zástupce společnosti iGet, odpověděl na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

4.4.
Mobilní novinky z Barcelony

Na přelomu února a března letošního roku proběhl v Barceloně další ročník veletrhu Mobile World Congress. Primárním zaměřením veletrhu jsou sice mobilní technologie, ale podobně jako v případě veletrhu CES můžeme sledovat přesah i do dalších oblastí.

21.3.
Rozhovor s Veronikou Mandíkovou z firmy TRUST

Pro naše zákazníky nám Veronika Mandíková, zástupkyně společnosti Trust, odpověděla na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

14.3.
Kybernetická bezpečnost v roce 2022

Bezpečnost bude i letos patřit mezi nejdůležitější oblasti (nejenom) IT světa. Postupující digitalizace a prorůstání technologií do všech částí našeho soukromého a profesního života nám přináší nejen celou řadu benefitů, ale současně také rizik, jejichž možné dopady bychom neměli podceňovat.

7.3.
Rozhovor s Tomášem Froňkem z firmy ADART COMPUTERS

Pro naše zákazníky nám Tomáš Froněk, zástupce společnosti Logitech, odpověděl na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

15.2.
Kam se hodí mini PC

Existuje celá řada situací, kdy není nasazení velkého, výkonného a žravého stolního počítače možné nebo žádoucí. Důvodem může být nedostatek prostoru, potřeba zařízení skrýt před zraky návštěvníků, estetické provedení místa instalace nebo důraz na co nejnižší spotřebu.

31.1.
OLED vs Mini LED

Tolik možností, pokud jde o televizi. Začíná to velikostí a rozlišením, ale je třeba zvážit i konkurenční technologie podsvícení. Než tedy utratíte velké peníze za televizi ujistěte se, že získáte styl osvětlení, který skutečně chcete, a pochopte rozdíly mezi technologiemi OLED a Mini LED.

24.1.
CES 2022 - Technologické trendy, o kterých budou letos mluvit všichni

CES byl vždy oknem do světa budoucnosti ukazujícím, jak bude svět technologií postupem času vypadat. Ale letos také posloužil jako náhled do našich dnešních chaotických a nepředvídatelných životů.

10.1.
Rozhovor s Martinem Kubelíkem z firmy LOGITECH

Pro naše zákazníky nám Martin Kubelík zástupce společnosti Logitech, odpověděl na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

2.12.
Průvodce moderními (počítačovými) konektory

Stejně jako samotné počítače, ale i mobilní telefony, tablety a další elektronika, se postupně vyvíjejí a obměňují také konektory pro nabíjení a připojování příslušenství. A protože orientace v nich nemusí být v poslední době zcela intuitivní, v krátkosti si ty nejpoužívanější přiblížíme.

24.11.
Apple představil M1 Pro a M1 Max: nejvýkonnější čipy, jaké kdy vyrobil.

Apple oznámil příchod M1 Pro a M1 Max, dalších průlomových čipů pro Mac. Díky vylepšení původní architektury M1 nabízí M1 Pro úžasný výkon se špičkovou energetickou účinností, zatímco M1 Max posouvá tyto schopnosti do zcela nových výšin. M1 Pro a M1 Max slibuje až o 70 procent rychlejší CPU výkon než původní M1. Zároveň se velké vylepšení týká také GPU. U M1 Pro je až 2x rychlejší než u M1, zatímco M1 Max je až neuvěřitelně 4x rychlejší než původní M1.

25.10.
Rozhovor s Davidem Kováčem z firmy AVACOM

Pro naše zákazníky nám David Kováč zástupce společnosti AVACOM, odpověděl na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

13.10.
Notebooky pro firemní klientelu

Notebooky pro firemní zákazníky, nebo chcete-li byznysové notebooky, bývají výkladní skříní většiny výrobců. Jde o důležitý segment, kde nechce nikdo udělat chybu, a na výsledné produkci je to znát. Výrobci právě sem soustředí to nejlepší, co mohou aktuálně nabídnout.

7.10.
Samsung ukázal budoucnost displejů

Na korejském veletrhu IMID 2021 ukázala společnost Samsung Display několik inovací v oblasti skládacích obrazovek OLED.

30.9.
ČTÚ spustil certifikované měření rychlosti NetTest

V pátek 17. září byl spuštěn Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) nový certifikovaný nástroj zvaný NetTest, který slouží k měření rychlosti internetu.

9.7.
Rozhovor s Tomášem Hnilicou z firmy LG

Pro naše zákazníky nám Peter Halmo zástupce společnosti XEROX CZECH REPUBLIC S.R.O., odpověděl na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

24.6.
Nvidia DLSS vs. AMD FSR

Nvidia se svým DLSS trefila hřebíček na hlavičku. Ačkoli v první verzi si technologie prošla porodními bolestmi, od verze 2.0 se AI upscale etabloval jako slušný posilovač výkonu, který stojí buďto jen malé ústupky ve kvalitě obrazu, anebo je srovnatelný s obrazem v původním rozlišení. DLSS nicméně běží pouze na kartách Nvidia a pouze na omezeném množství titulů. Proto se netrpělivě čekalo, až se AMD vytasí s podobnou funkcí.

18.6.
Přechod Etherea na Proof of Stake

Existuje více než osm tisíc různých kryptoměn, do širšího povědomí se ale dostalo jen několik málo z nich. Kromě bitcoinu jde také o ether, oběživo na technologické platformě Ethereum.

12.5.
Jak by měl vypadat monitor v roce 2021?

Počítačový monitor je nedílnou součástí výbavy mnoha domácích i firemních pracovišť. Navzdory faktu, že do obrazovky často koukáme dlouhé hodiny, byly monitory po dlouhou dobu opomíjené a jejich výběru se nevěnovalo moc pozornosti. Situace se naštěstí mění a zákazníci si začínají podstatně více všímat nejenom zobrazovacích vlastností, ale také výbavy, provedení a zejména ergonomických vlastností. Jaký by tedy měl ideální monitor, vhodný pro práci i zábavu, v roce 2021 být?

24.3.
Nové energetické štítky

Ve všech kamenných i internetových obchodech se od 1. března 2021 používá zcela nová verze obecně uznávaného energetického štítku EU.

11.3.
Rozhovor se Zdeňkem Králem z firmy OKI.

Pro naše zákazníky jsme se Zdeňka Krále zástupce společnosti OKI, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

5.3.
Rozhovor s Ľudovítem Gladišem z firmy Genesis

Pro naše zákazníky jsme se Ľudovíta Gladiše zástupce společnosti Genesis, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

18.2.
Nová pravidla pro drony od roku 2021

Od 31. prosince 2020 začaly v praxi platit nová pravidla regulující provoz bezpilotních letadel, neboli dronů.

9.2.
28.1.
Nejzajímavější novinky z CES 2021

Od 11. do 14. ledna se konal další ročník největšího veletrhu spotřební a výpočetní techniky na světě CES (Consumer Electronics Show). Vůbec poprvé za svou padesátiletou historii se ale nekonal v americkém Las Vegas, kvůli koronavirovým opatřením se totiž uskutečnil pouze online. Přesto o zajímavé novinky nebyla ani letos nouze.

4.1.
Rozhovor s Davidem Kordíkem z firmy Samsung Electronics Czech & Slovak, s.r.o.

Pro naše zákazníky jsme se Davida Kordíka, zástupce společnosti Samsung Electronics Czech & Slovak, s.r.o., ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

16.12.
All-in-one počítače Atraktivní alternativa k desktopu či notebooku?

Počítače typu „vše v jednom“ svými vlastnostmi stojí na pomezí mezi klasickými stolními počítači a notebooky. Od každé z těchto produktových skupin si půjčují něco a přetvářejí to v zajímavý mix, který může být pro řadu zákazníků nejlepší možnou volbou.

17.9.
Rozhovor s Davidem Zikou z firmy Schneider Electric CZ s.r.o.

Pro naše zákazníky jsme se Davida Ziky, zástupce společnosti Schneider Electric CZ s.r.o., ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

30.10.
Rozhovor s Radkem Hofmanem z firmy Zyxel Communications

Pro naše zákazníky jsme se Radka Hofmana, zástupce společnosti Zyxel Communications, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

25.10.
To nejzajímavější z veletrhu IFA 2019

Na začátku září proběhl v německém Berlíně další ročník veletrhu IFA. Veletrh, jehož první ročník se konal již v roce 1924, patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu na světě, a již tradičně se zde prezentuje velké množství výrobců z IT, spotřební elektroniky i řady dalších oborů. Pojďme se proto podívat, na jaké novinky se můžeme v nejbližší době těšit na našich prodejnách.

21.10.
Jak začít s Bitcoinem?

Z předchozích článků již víme, co Bitcoin je a jak funguje. Dalším krokem tedy je zjistit jak Bitcoin začít používat v reálném životě.

15.10.
Miroslav Kořen z firmy Kaspersky

Miroslav Kořen, zástupce společnosti Kaspersky, odpověděl na pár našich otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

11.1.
Bitcoin oslavil 10 let

Od obřího vrcholu až k velkému pádu. Bitcoin oslavil 10 let.

26.11.
eSIM

Telefony od společnosti Apple a Google už podporují dvě SIM karty: jednu klasickou SIM a jednu eSIM.1 eSIM je digitální SIM, která umožňuje aktivovat si u operátora mobilní tarif bez nutnosti používat fyzickou SIM.